Biuro ul. Noskowskiego 1A, 62-510 Konin

tel. 798 776 362, 798 496 177

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PTSR Oddział w Koninie

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego to jedyna  organizacja zajmującą się kompleksowo pomocą chorym na stwardnienie rozsiane (SM) oraz walką o poprawę jakości życia chorych.


PTSR Oddział w Koninie istnieje od 1999 roku i posiada status organizacji pożytku publicznego. W Polsce żyje grupa ok. 45.000 osób –w większości ludzi młodych między 20 a 40 rokiem życia – chorych na tą nieuleczalną chorobę. Oddział Nasz działa na obszarze powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego, grudziądzkiego. Posiada trzy koła terenowe w Turku, Kole i Grudziądzu. 

Działamy dla dobra i na rzecz chorych próbując doprowadzić do zmian strukturalnych w dostępie do leczenia i rehabilitacji. Podejmujemy działania mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, integracji środowiska.

Ponadto świadczymy bezpośrednią pomoc chorym i ich bliskim zapewniając im dostęp do opieki psychologicznej, neurologicznej i prawnej, pomagamy zbierać fundusze na leczenie. Organizujemy warsztaty i szkolenia dla chorych i ich bliskich. Rozpowszechniamy najnowsze światowe publikacje dotyczące stwardnienia rozsianego i sposobów radzenia sobie z ta chorobą.

Współpracujemy z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych oraz organami samorządowymi. Realizujemy zadania zlecone przez Samorządy w ramach ogłaszanych konkursów.

Rada Oddziału

Przewodnicząca – Krystyna Frankowska

Wiceprzewodnicząca – Józef Grochowski

Skarbnik – Emilia Czerwińska-Pilarczyk 

Sekretarz –Danuta Łożyńska

Członek Rady Oddziału – Zygmunt Wieczorek


Komisja Rewizyjna

Przewodniczący – Zdzisław Adamczyk

Członek – Lidia Mądrowska

Członek  – Edyta Podolec


Koło PTSR w Turku

Przewodnicząca- Danuta Łożyńska 

 

Koło PTSR w Kole

Przewodniczący- Krzysztof Kaczmarek

 

Koło PTSR w Grudziądzu

Przewodniczący- Andrzej Buczkowski

 

NIP: 665-24-80-822

REGON: 311109236

KONTO BANKOWE: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Koninie 35 2030 0045 1110 0000 0059 4570